0850 303 40 47
Abonelik İndirimi
Abone olmanız durumunda % 20 indirim uygulanacaktır. Lütfen 274 22 22 numaramızdan müşteri hizmetlerimizi arayınız.

Kurye Firmaları

Gebze Kurye

Gebze Kurye

Kurye Firmaları

Motorlu Kuryecilik hizmetleri Türkiye de ilk defa İstanbul’da 1990 yılında verilmeye başlandı. İstanbul gibi büyük ve trafik yoğunluğuna sahip bir şehirde artan talep ile birlikte onlarca motorlu kurye firması kurulmuştur. Hızlı yaygınlaşma neticesinde aşırı rekabet meydana gelmiş ve günümüzde bir çok motorlu kurye firması kapanmak durumunda kalmıştır.

Motorlu kurye sektöründe en büyük sıkıntılardan bir tanesi bu hizmeti verebilecek şartların oluşturulma maliyetinin düşük olması sebebiyle bireysel hizmet veren motorlu kurye birliktelikleri oluşmuş olmasıdır. Günümüzde para dahil her türlü şeyin motorlu kuryeler ile taşıttırılabildiği göz önüne alındığında bireysel hizmet verenlerden alınacak motorlu kurye hizmetleri büyük riskler taşımaktadır. Yine bireysel hizmet verenlerin motorlu kuryecilik işini belirli bir dönem için yaptığı ve imkanları dahilinde işi devam ettirememeleri durumunda hizmet almakta olan müşterilerin bu kişilerden aldıkları ön ödemeli hizmet bedellerini iade alabilmeleri genelde mümkün olamamaktadır.

Motorlu kuryecilik işi bir defa değil sürekli ihtiyaç olunan bir hizmettir. Özellikle kurumsal firmalar yoğun olarak bu hizmeti kullanmaktadır. Her bir motorlu kurye gönderisinin verilen süre içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. Hizmet kalitesi sürekliliğinin aynı şekilde alınabilmesi için bu işi profesyonel olarak gerçekleştiren kurumsallaşmış motorlu kurye firmalarından almak en az sorunla karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Motorlu Kurye Hizmetleri Ulaştırma Bakanlığı izni ile gerçekleştirilmekte olup bu işi yapmak isteyen firmalar Yetki Belgesi almak durumundadır. Hizmet alınan kişi yada şirket hizmet belgesini ibraz etmek durumundadır. Yetki belgesi olmayan kişi ya da şirketlerle yaptırılacak motorlu kurye taşımalarında karşılaşılabilecek sorunlarda Ulaştırma Bakanlığı hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca, yaptırılacak her türlü taşıma işlerinde motorlu kurye firmasının yetki belgesi olup olmadığını sorgulamak hukuki olarak müşteri için zorunludur.

Bu kısa anlatımda da görüleceği üzere motorlu kurye hizmetleri zor ve ancak birden çok ortak payda altında başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Super Kurye 1996 yılında kurularak büyük bir titizlik ve üstün teknolojik yatırımları ile motorlu kurye hizmetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda sektörüne de teknoloji ve diğer alanlarda yön vermektedir.

Super kurye logo-02 (1)

Bir önceki yazımız olan Express Kurye Hizmeti başlıklı makalemizde express kurye ve express moto kurye hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
12 Nisan 2016
3.194 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Dreama dedi ki:

    Kurye Fiyatları

    No votes yet.
    Please wait...
    Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

BİR YORUM YAZIN